Lajme

VIDEO\ Elbasan, operacioni policor i koduar “DRAGOT 2021”, Arrestohen 3 të rinj nga Vlora, një nga Himara

Një operacion policor i koduar “DRAGOT 2021”, është zhvilluar në qytetin e Elbasanit, si rezultat i të cilit u vunë në pranga 4 të rinj . Shërbimet e Policisë, bazuar në informacionet e marra në rrugë operative, gjatë operacionit, në rrugën që lidh Lushnjën me Belshin, në Dragot, bënë lokalizimin dhe bllokimin e automjeteve me të cilat dyshohej se transportohej l ëndë n arkotike.

Nga kontrolli fizik i mjeteve tip ”Audi A6” dhe “Volkswagen” u gjet lëndë n arkotike c annabis s ativa, me peshë 48 kilogramë, 1 t hikë dhe 3 aparate celulare. Si rrjedhojë u arrestuan të rinjtë me inicialet: S.M., 25 vjeç, M. H., 22 vjeç, F. Y., 25 vjeç, banues në Vlorë dhe P. B., 22 vjeç, banues në fshatin Pilur, Himarë. Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua lënda narkotike, 3 aparate celulare, 1 armë e ftohtë (thikë) dhe 2 automjetet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close