Lajme

VIDEO/ Emocionuese: 22-vjeçarja takon prindërit e donatores së zemrës së saj

E lindur me një sëmundje të rrallë të zemrës, Katherine Schroeder-Herrmann iu nënshtrua më shumë se 20 ndërhyrjeve në zemër para se të festonte ditëlindjen e 22-të.

Rreh një vit më parë ajo gjeti një zemër dhe bëri transplant. Së fundmi në media është publikuar një video kur e reja takon prindërit e donatores së saj të zemrës, Desiree Burge.

Babai i donatores, Darrell Conner, shihet në video teksa përqafon përzemërsisht Katherine Schroeder-Herrmann, duke përcjellë emocione të forta.

Vajza e tij, Desiree Burge humbi jetën për shkaqe natyrale dhe zemra e saj iu transplantua Katerinës. Desiree ishte në gjendje të shpëtonte pesë jetë përmes dhurimit të organeve./m.j

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close