Lajme

VIDEO/ Festat,Policia e Vlorës “bllokon” hyrjet dhe daljet e qytetit: Kontroll intensiv i automjeteve

Policia e Vlorës ka bllokuar të gjitha hyrje-daljet e qytetit duke kontrolluar imtësisht çdo automjet. Teksa festat e fundvitit janë shumë pranë janë vendosur postblloqe nga oficerë të krimeve, rendit dhe qarkullimit në çdo cep të qytetit. Në sitë janë të gjitha automjetet. Kontroll për persona me precedentë apo për armëmbajtje pa leje. Në kontroll edhe makinat me xhama të zinj. Sipas policisë deri tani janë vendosur gjoba për tejkalim shpejtësie, rrip sigurimi dhe xhama të zinj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close