Lajme

VIDEO\ Flakët dogjën shtëpinë e pabanuar në Vlorë, zjarri dyshohet i qëllimshëm, banorët: Dolëm me vrap

Një shtëpi e pabanuar është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Vlorë. Banesa ndodhet në lagjen “Pavarësia” pas stadiumit “Flamurtari”. Dy zjarrfikëse kanë ndërhyrë me shpejtësi duke vendosur flakët nën kontroll. Zjarri rrezikoi shtëpitë ngjitur. Banorët dolën me shpejtësi të alarmuar.

“Nuk dimë gjë cfarë është bërë brenda, shtëpia ishte e pabanueshme. Banesat e tjera u rrezikuan, njerëzit dolën me shpejtësi, tani nuk ka më njerëz në r rezik” tha një banor i lagjes  dhe zjarrfiksi Luan Kapaj , i cili pa flakët nga shtëpia dhe u nis drejt vendit të ngjarjes. Paraprakisht dyshohet se zjarri është i qëllimshëm. Banesa është djegur plotësisht po dhe shumë banesa pranë u rrezikuan.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close