Lajme

VIDEO/ Gjendet një delfin i ngordhur në gjirin e Vlorës

Një delfin i ngordhur është parë të pluskojë në ujërat e gjirit të Vlorës.Në pamjet e siguruara duket trupi dekompozuar i gjitarit të detit që qëndron mbi ujë.

Nuk dihet nëse delfini është goditur nga ndonjë anije, apo ka ngordhur për shkaqe natyrale. Pamjet janë filmuar nga pasagjerët e një motoskafi që kaluan pranë gjitarit të ngordhur. Shpesh janë filmuar dhe delfinë të tjerë në ujrat e gjirit të Vlorës dhe duken kaq bukur.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: