Lajme

VIDEO/ Gruaja u gjet e murosur: Dëshmi të reja nga ish-burri i Monica

Faktet që dalin në dritë për v rasjen në Kyparissia të gruas që u gjet e çimentuar në oborrin e shtëpisë së saj janë t ronditëse . Ajo që thotë ish-burri i Monikës tregon se gruaja fatkeqe po përjetonte makth kohët e fundit.

Një urdhër arresti u lëshua ndaj partnerit të gruas fatkeqe, pasi të gjitha informacionet që autoritetet kanë deri më tani në duart e tyre çojnë tek ai. Burri, megjithatë, dyshohet se është larguar në vendin e tij, në Rumani.

Ish-burri i gruas fatkeqe nga Rumania ka  folur për Televizionin Star dhe ajo që ai thotë është tronditëse. Monika, siç u ankua ish-burri i saj, po përjetonte një makth në duart e partnerit të saj rumun dhe madje siç tha ai, ai ishte përpjekur ta shpëtonte.

Monika fatkeqe, siç pretendohet nga ish-burri i saj, po komunikonte fshehurazi me të nga telefona të huaj dhe i kërkonte para. Siç tha ai, hera e fundit që ai foli me të ishte para Krishtlindjeve dhe ajo i kërkoi 20 euro.

Ish-burri i Monikës iu referua gjithashtu dhunës që ish-gruaja e tij po përjetonte. Siç më ka thënë ajo, partneri i saj e dhunonte  vazhdimisht: “Ai e g odiste çdo ditë në kokë, duke i shkaktuar fr aktura, krahë të thyer, sy të zi dhe të fryrë nga g oditjet.

Thirrni spitalin në Kyparissia për të parë se çfarë do t’ju thonë. Ai e ka g oditur atë, çfarë nuk i ka bërë. “Ai e kishte atë si skllave të tij,” tha ai.

Autori nga Rumania i cili konsiderohet si i dyshuari kryesor në vrasjen e Monikës u zhduk disa orë pas zhdukjes së gruas fatkeqe.

Ai i tha një shoku se do të shkonte në Rumani sepse gjeti një punë, ndërsa nuk ngurroi të pretendonte se Monica ishte në spital në Kalamata sepse ajo u godit nga një makinë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: