Lajme

VIDEO/ I sekuestrohen 650 mijë euro pasuri, Shqiptarit dhe kunatit italian

Livorno të Italisë , Gjykata vendosi sekuestron e pasurive të dy sipërmarrësve, të cilët po vuajnë d ënimin që prej vitit 2017 për mashtrime me taksat.

Mediat italiane bëjnë me dije se u sekuestrua një vilë, 5 automjete (mes tyre një Jaguar), dhe sende të çmuara (përfshirë 10 ora luksoze), apo burime të tjera financiare me një vlerë totale prej 650 mijë eurosh, në pronësi të shtetasit italian G.Vivaldi, 53 vjeç kunatit të tij shqiptar A. Karamuça, 44 vjeç, të dy banues në Livorno. Autoritetet h etimore u shprehën se anëtarët e këtyre familjeve kishin një standard shumë të lartë jetese, me blerje luksoze dhe udhëtime jashtë vendit, me një mesatare prej mbi 500.000 eurosh në vit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: