BotaLajme

VIDEO/ I veshur me të zeza dhe i armatosur, ky është 19-vjeçari që kërcënoi mbretëreshën Elizabeth

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Pallatin Mbretëror në Angli. Mediat britanike raportojnë se një 19-vjeçar u fut në pallat me një hark në dorë. Në ditën e Krishtlindjeve autori përdori një litar për t’u ngjitur në një gardh për të hyrë kështu në pallatin mbretëror, por që është arrestuar nga rojet.

Para se të futej në pallat ai kishte publikuar një video ku shihej i ma skuar dhe kërcënonte se do ta vrasë mbretëreshën. Në videon e postuar në rrjetet sociale autori shprehej se do ta v riste mbretëreshën dhe kështu do të merrte hakun për m asakrën e Jallianwala Bagh të vitit 1919. I dyshuari është një 19 vjeçar, i identifikuar si  Jaswant Singh Chail, që sipas “Sun” është një person me probleme të shëndetit mendor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close