Lajme

Video/IKMT ka vijuar prej mënmgjesit të së mërkurës, aksionin në zonën e Radhimës në Vlorë

Forca te policise dhe FNSH jane vendosur seriosh ne zone,ne mbeshtetje te aksionit te IKMT,ndersa pas tensioneve dhe perplasjeve te dy diteve te para,gjate te merkures situata eshte dukur me e qete.

Aktualisht prej fillimit te muajit shtator, kur edhe ka nisur aksioni i IKMT jane shembur 15 objekte ndersa kjo eshte dhe faza e pare e nderhyrjes se IKMT ne bregdet,duke prishur kryuesisht beach bare,mole ,por edhe objekte te vogla,te ndertuara kryesisht ne bregdet.

Kreu i IKMT Dallendyshe Bici,konfirmoi nje dite me pare se jane aktualisht 51 objekte te evidentuara ne zonen e Radhimes,por qe nuk jane te vetmet pasi pritet qe per objektet e tjera te shprehet agjensia e pronave. Ne fillim te muajit shtator,IKMT nisi aksionin per prishjen e objektevene bregdet duke startuar nga zona e Ujit te Ftohte

Aty eshte parashikuar projekti i Lungomare 2,qe shtrihet nga Uji i Ftohte deri ne zonen e Tynelit ne Vlore. Ndersa prishjet ne Radhime po kryhen ne kuader te projektit per rehabilitimin e zones se bregdetit deri ne afersi te Orikumit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close