fbpx
Lajme

VIDEO/ Kurbin, furgoni ngelet në mes të rrugës nga përmbytja e ujit

Një furgon pasagjerësh është kthyer në rrugë për shkak të furisë së ujit që vërshonte në aksin Mamurras-Laç gjë e cila ka shkaktuar edhe rëndimin e trafikut.

Në vendngjarjes ka shkuar një mjet i shërbimit të zjarrfikëses i cili ka bërë të mundur edhe tërheqjen e furgonit që kishte bllokuar rrugën pasi mbeti në ujërat që vërshonin mes përmes saj duke pësuar edhe defekt.

Ndërkohë, siç shihet edhe në video, radhë të gjatë mjetesh janë në pritje të hapjes së qarkullimit.

Më herët, Fax web.al paraqiti situatën e rënduar në Rrethin e Kurbinit ku janë dashur vetëm disa minuta reshje shiu për të shkaktuar kaos dhe përmbytje banesash, rrugësh dhe toke bujqësore.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button