Lajme

VIDEO-LIVE/ “Duam të kthehemi në auditore”, studentët ngrihen në protesta

Një grup studentësh është ngritur ditën e sotme në protesta para dyerve të Ministrisë së Arsimit, të cilët janë kundër vendimit të zhvillimit të mësimit online. Studentët shprehen se kanë paguar tarifat për të qëndruar në konvikte, ndërkohë që shprehen se nuk mbulojnë dot shpenzimet. Nga ana tjetër policia e shtetit bëri thirrje që studentët të shpërndahen pasi protesta e tyre është e paligjshme.

Policia: Ju lutem shpërndahuni tubimi është i paligjshëm do të ndërhyjë policia. Pedagogia: Zotëri nuk mund ti bëni presion rinisë. Po na përcillni rininë jashtë. A jeni prind a nuk jeni prind?! Studenti: Si nuk i hoqët ato kapele dhe të bëheni bashkë me ne. Nuk është një protestë partiake!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: