Lajme

Video/ Magazina me bojra përfshihet nga flakët në Zhupan të Fierit

Një magazinë me bojra është përfshirë nga flakët mesditën e sotme (9 korrik). Ngjarja ka ndodhur në zonën e quajtur Azotiku, në fshatin Zhupan të Fierit.

”Sot rreth orës 13:30, në zonën e quajtur “Azotiku”, në një makazinë me bojra të marrë me qera nga shtetasi E.H, ka rënë zjarr”, thuhet në njoftimin e policisë.

Fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz, megjithatë dëgjohen shpërthime të vazhdueshme dhe flakët kanë kaluar dhe te pjesa e tokave përreth. Në vendngjarje ka shkuar zjarrfikësja e cila po punon për shuarjen e zjarrit. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të rënies së zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: