Lajme

VIDEO\ Maliq: tentuan të kalonin lumin në afërsi të fshatit Plovisht, mbeten mes te tij turistë hungarezë

Maliq : tentuan të kalonin lumin në afërsi të fshatit Plovisht, mbeten mes te tij 3 turistë hungarezë. Vetëm pak minuta më parë, zjarrfikësit e Maliqit kanë mundur të nxjerrin nga lumi turistët, fatmirësisht pa lëndime.

Sipas informacioneve paraprake ata kërkonin të kalonin lumin me makinë por për shkak të thellësisë kanë mbetur brenda. Kane qene 4 mjete me gjithsej 10 turiste. turiste.Të parët që janë futur në lumin Devoll ka qënë makina e 4 turistëve të cilët i ka marrë rryma për 10-15 metra në thellësi te lumit.

Banorët e zonës kanë lajmëruar policinë, ku bashkë me zjarrfikëset kanë shkuar në vendngjarje dhe me kavo kanë bërë të mundur sigurimin e makinës që të mos e merrte rryma e lumit. Më pas zjarefikësit kane mundur të nxjerrin të palënduar të 4 turistët hungareze

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close