Lajme

VIDEO/ Momenti kur familjarët e Mateos thyejnë dyert e hyjnë me forcë në gjykatë

Momente tensioni janë shënuar vetëm pak momente më parë në Gjykatën e Fierit, ku familjarët e 8-vjeçarit Mateo kanë hyrë në ambientet e Gjykatës, dhe kanë tentuar që të thyejnë çdo gjë.

Familjarët e kanë hapur derën me forcë, dhe janë përplasur dhe me punonjësit e policisë.

Familjarët kërkojnë që të hyjnë në sallën e gjyqit, ndërkohë që të pranishëm janë dhe prindërit e  vogëlushit. Mes dhimbjes dhe irritimit familjarët kanë shpërthyer dhe në drejtim të mediave, dhe kanë thyer mikrofonat e disave prej ekraneve të pranishme.

Të afërmit e të miturit bëjnë thirrje që autori i vr asjes të varet, ndërkohë që kërkon mbështetjen e banorëve të Fierit. Policia dhe punonjësit e Gjykatës kanë mundur që të nxjerrin jashtë familjarët dhe të afërmit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close