Lajme

VIDEO/ Momenti kur Salianji tenton të përplaset fizikisht me Braçen

Pas tensioneve ne kuvend Ervin Salianji dhe Erion Braçe debatuan me tone të larta dhe situata agravoi deri në tentativë për përplasje fizike, Braçe tha se e zotëron të plotë dokumentin e Rezart Taçit dhe do ua provojë se në sallë ka njerëz që paguhen me kesh për të shpërndarë akuza. Pak më parë Salianji i tha Braçes që i ka dalë emri në përgjimet me biznesmenin Rezart Taçi, gjë që ka sjellë dhe reagimin e ish-zvkryeministrit, i cili i ka kërkuar demokratit që ‘të qepë gojën’. Braçe e theksoi se akuzat janë shpifje dhe se ai nuk ka asnjë lidhje me dosjen e Rezart Taçit.

Braçe: Me thënë të drejtën që këtu diskutohet për etike dhe etika në këtë sallë mori fund vecanërishjt ndsj grave mori fund kur mllefi u derdh mbi një fletë votimi ku ishte ermi i një gruaje. Cdo përpjekje tjetër tani nuk ka ca i bën. Unë sot erdha për të folur mbi buxhetin, kisha një qëllim për të folur për bujqit, se sa I shqetësuar jam askush nuk e gjykon në këtë sallë, faleminderit shumë që më dhatë mundesinë të coj fjalën deri në fund.

Në këtë sallë ka shpifës dhe komplotues të dënuar nga gjykata, e përsëritur dhe natyrisht ka një limit. Dokumentin 18 tetor 2021 e Rezart Taçit të cilin unë e zotëroj të plotë, unë e di fare mirë që në këtë sallë ka njerëz që paguhen për të shpërndarë akuza. Do ua provoj që paguhen me kesh. Midis meje dhe Rezar Taci na ndan një oqean, nuk kemi folur kurrë as dhe ndonjë formë tjter, unë nuk kam shkelur kurrë në TV e Tacit. Ka figura faleminderit për zyrën që më keni dhënë se është deri lart me dosje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: