Lajme

Video\ Mos puno! Vlonjati kërcënon punonjësit e Ujësjellësit

Një k onflikt ka ndodhur ditën e sotme në rrugën Transballkanike në Vlorë. Gjatë punimeve në një pallat të ujësjellës-kanalizimeve, sipas burimeve një person ka k ërcënuar të ndalin punimet.

Duke parë që punonjësit e ujësjellësit s’kanë ndalur, sipas burimeve për Ora News, ka zbritur poshtë dhe ka k ërcënuar më t hikë në dorë punonjësit si dhe drejtuesin e këtij institucioni Shkëlqim Leskaj. Z Leskaj në këto momente ndodhet në komisariatin e Vlorës për të bërë padi. Ka qenë drejtuesi i ujësjellësit që ka kërkuar ndihmën e forcave blu të cilat kanë shkuar në vendngjarje.

Personi me t hikë në momentin që ka parë forcat e policisë është larguar me vrap. Pritet dëshmia e drejtuesit të ujësjellës kanalizimeve në Vlorë në polici për të kuptuar më tepër detaje, por sipas burimeve personi e ka k ërcënuar me t hikë për jetën. Gjithashtu pritet konfirmimi nga policia e Vlorës nëse a gresori është arritur të ndalohet.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close