Lajme

VIDEO/ Moti i keq godet Greqinë, përmbytje të mëdha në Kretë

Moti i keq ka përfshirë Greqinë gjatë natës. Mediat greke raportojnë përmbytje në ishullin e Kretës. Tetë persona, duke përfshirë 5 të rritur dhe tre fëmijë janë arritur të shpëtohen nga ekipet e emergjencës gjatë mëngjesit, pasi rrezikonin të mbyteshin, në pjesën verilindore të Heraklio. Siç shihet nga pamjet uji i rrëmbyeshëm ka vërshuar në rrugë, ndërsa mediat kanë publikuar edhe momentin dramatik të shpëtimit të një gruaje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: