fbpx
Lajme

Video nga ishulli grek Samos, rrëshqitje dheu e cunami pas tërmetit

Një video tronditëse në të cilën shihet rrëshqitje e dheut në ishullin grek Samos menjëherë pas tërmetit me magnitudë 6.7 Rihter u publikua nga një banor i ishullit. Tërmeti tronditi pothuajse të gjithë Greqinë, ndërsa siç shihni në videon më poshtë, një rrëshqitje e dheut ndodhi në zonën e Avlakia të ishullit.

Nga tërmeti, një copë e madhe shkëmbi u shkëput dhe përfundoi në det fatmirësisht pa pasoja në njerëz. Video më poshtë është nga ishulli grek Samos, ku siç duket deti ka dalë në tokë pas tërmetit. Ndërtesa të shkatërruara e të përmbytura shihen ngado, ku në zonë pati edhe cunami.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button