Lajme

Video/ Nga Italia në Vlorë jo vetëm për turizëm, momenti kur italiani vjedh bizhutë në dyqan

Në pamje të parë gjithçka duket në rregull, klientë që hyjnë në dyqan dhe blejnë. Por nëse shihni më vëmendje videon, diçka nuk shkon; një prej djemëve vjedh dy byrzylkë. Ngjarja në fjalë është regjistruar në një dyqan në Vlorë

Gazetari Enrik Mehmeti, i cili ka siguruar videon për ‘BalkanWeb’ mëson se hajduti është një italian, i cili kishte ardhur me pushime në Vlorë. Pasi shitësja i tregon disa bixhuteri, ai si me stil merr në dorën e mjatë dy byrzylykë dhe pasi del i fut ato me dorën e djathtë në xhep.

Pavarësisht këtij fakti, hajduti, që shoqërohej nga shoku i tij, (italian) harron diçka të rëndësishme, faktin se në dyqan ka kamera sigurie dhe se gjithçka është filmuar. Për më tepër shihni videon.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close