Lajme

VIDEO/ Nis protesta kundër rritjes së çmimeve, qytetarët mblidhen para Kryeministrisë

Lufta ruse në Ukrainë, ka shtuar abuzuesit në Shqipëri. Për ti thënë stop rritjes së çmimeve, qytetarët kanë dalë në një protestë para Kryeministrisë.

Me pankarta në duar, qytetarët kundërshtojnë rritjen e çmimit të naftës që ka shkuar deri në 269 lekë për litër, dhe të produkteve të tjera bazë. Mes protestuesve janë edhe disa fermerë të cilët prej kohësh protestojnë për rritjen e subvencioneve nga ana e shtetit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close