Lajme

VIDEO/ Pamje nga stuhitë në Itali, shirat shkaktojnë vërshimin e lumenjve nëpër rrugë

Italia është përfshirë ditën e sotme nga një stuhi e pazakontë ku erërat e forta kanë shkaktuar probleme tepër të mëdha. Ndërsa shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar dalje të lumenjve nga shtrati dhe përmbytje në rrugët e qendrave të ndryshme të qyteteve.

Kryebashkiaku Costantino Giordano u bëri thirrje bashkëqytetarëve të tij që të mos dalin nga shtëpia.

“Situata është jashtëzakonisht delikate në të gjithë pjesën e sipërme të Montefortes”- shkruan kryebashkiaku në një postim në Facebook.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close