Lajme

VIDEO / Pamje të pabesueshme tek trau i pagesës, makina fluturon 6 metra në ajër

Një incident, i kapur nga kamerat e vëzhgimit, ndodhi në një kabinë me pagesë në autostradën Shengyang-Dalian, që lidh qytetet Shenyang dhe Dilian, dy më të mëdhenjtë në provincën kineze të Liaoning.

Për arsye të panjohura, shoferi iu afrua kabinës së pagesës me shpejtësi të lartë dhe në vend që të drejtohej në njërën prej korsive, u përplas drejtpërdrejt në një barrierë.

Barriera “funksionoi” si një rampë, duke e çuar makinën në ajër të paktën 6 metra në ajër. Siç raportojnë mediat lokale, shoferi i mjetit ka shpëtuar për mrekulli nga aksidenti i tmerrshëm.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close