Lajme

Video/ Plazhi në Greqi mbushet me llum, pas zjarreve masive

Ashtu si shumë vende të rajonit, Greqia po përballet nga vatra masive zjarri të cilat favorizohen edhe nga temperaturat përvëluese, ndërsa në të shumtën e rasteve ndërhyrja e zjarrfikës bëhet e pamundur. Pamje të pazakonta vijnë nga një plazh në Greqi, pas zjarreve masive që përfshin ishull Evia dhe shumë zona të tjera të vendit fqinj.

Mediet greke kanë publikuar sot foto dhe video nga plazhi në Drosia, Kalkida, i cili shihet se është mbushur me llum. Pamjet tregojnë plazhin me rërë të mbushur me mbetjet e zjarreve të fundit në Evia, që janë çuar aty nga deti.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close