Lajme

Video/ Po shuante zjarret, rrëzohet në luginë avioni Canadair në Greqi

Një avion që po shuante flakët është rrëzuar sot në Greqi.

Alarmi është ngritur në Zjarrfikëset pasi pak më parë u bë e ditur se një Canadair është rrëzuar në Karystos , në zonën e Platanistos. Aeroplani me dy operatorë është përplasur teksa operonte projektin e shuarjes në Karystos.

Në veçanti, Canadair ka humbur nga radari dhe pak më vonë është bërë e ditur se ka rënë në një gropë në fshatin Potami. Informacione më të reja thonë se ai ka bërë hedhje në një vend të vështirë në fshatin Platanistos ku zjarri vazhdon të flakërojë.

Ai aktualisht po fluturon me një helikopter mbi vendin e rrëzimit për të kontrolluar situatën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close