Lajme

VIDEO/ Presidenti Meta 24 vite më parë: Në mbrojtje të zgjedhjeve të lira e të ndershme

“Në mbrojtje të zgjedhjeve të lira e të ndershme”, është kjo deklarata e bërë 24 vite më parë nga Ilir Meta, asokohe pjesë e PS, sot President i Republikës.

“Me këto zgjedhje, në Shqipëri nuk do të ketë kurrë stabilitet nëse nuk përsëriten zgjedhjet, dhe nëse komuniteti ndërkombëtar, nuk do të kujdesen për të mbajtur zgjedhje të lira e të ndershme në Shqipëri.”- u shpreh Meta në një prononcim për Associated Press, pas zgjedhjeve të kontenstuara të 26 majit 1996.

Video publikohet rreth 5 muaj nga zgjedhjet e ardhshme parlamentare të 25 prillit në Shqipëri, ku mesazhi i kreut të shtetit duket se mbetet i njejtë: Zgjedhje të lira e të ndershme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close