Lajme

VIDEO/ Rama lë Vlorën për Durrësin, nuk mbahen vlonjatët

Partia Socialiste tashmë ka ndezur motorët e fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të vitit 2021. Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së zhvilluar në Elbasan, pak ditë më parë, me grupin parlamentar socialist, kërkoi nga ato që të punonin për të fituar mandatin e tretë. Ndërkohë gjatë mbledhjes, Rama bëri më dije se do të jetë drejtues politik në Durrës, ndërkohë që ka zëra zë edhe si deputet do të kandidojë në këtë qark, duke lënë në këtë mënyrë Vlorën. Të pyetur për këtë ndryshim, qytetarët e Vlorës shprehen se nuk ja ndjejnë mungesën, por ka edhe nga ato që mendojnë se e ka bërë Vlorën qytet model.

“Edi Rama i është neveritur çdo lloj shqiptari. Ka vjedhur shumë! Nga këto qeveritarët shqiptarë nuk më pëlqen askush. Asgjë nuk ka bërë për Vlorën. As në Durrës të mos shkojë fare, Po të kishte ikur fare të kishte thyër qafën të iktë nga Shqipëria.”- thanë disa prej tyre.

“Vlora është model më ka pëlqyer. Kudo që të kandidojë është e natyrshme është e moralshme në na vlonjatëve na vjen keq. Unë e shikoj dorën e tij dhe nuk është e Dritan Lelit por e këtij kryeministrit tonë. Për mendimin tim ka punuar për rregullimin e Vlorës, por duhet të shohë vjedhjet që i janë bërë Vlorës, se nuk kanë lënë gjë pa vjedhur këtu.”- thonë qytetarët.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close