Lajme

Video/Shirat intensivë përmbysin Durrësin

Reshjet e dendura të shiut, që nga mbrëmja e djeshme, kanë shkaktuar probleme në shumë rrugë të Durrësit.

Rrjeti i kanalizimeve nuk e ka përballuar dot situatën dhe zona të caktura janë përmbytur. Kalimi ka qënë i pamundur si për kalimtarët, ashtu edhe për makinat.

Reshjet intensive në Durrës nisur që dje kanë vazhduar edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas IGJEUM, reshjet mesatare, 15 – 45 mm / 24 orë në këtë qark do të jenë edhe sot të pranishme me mundësi që të shfaqen fenomene hidrometeorologjike problematike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close