Lajme

Video/ Shkrùmbohet mjeti në afërsi të Urës së Mifolit, gruaja shpëton

Një makinë është djegur në afërsi të Urës së Mifolit në aksin Fier Vlorë, ndërkohë që fatmirësisht ka shpëtuar mrekullisht drejtuesja e tij. Siç shihet dhe nga pamjet e mëposhtme makina tip ‘Opel” e cila drejtohej nga një 42-vjeçare nga Durrësi është shkrùmbuar plotësisht, ndërsa shkak dyshohet të jetë bërë një shkëndijë elektrike. Si pasojë e bllokimit të rrugës nga mjeti i djegur, janë krijuar radhë të gjata

Njoftimi i policisë: Sot rreth orës 11:20, në afërsi të urës së Mifolit, në ecje e sipër ka marë flákë mjeti tip “Opel” me drejtuese shtetasen E. D., 42 vjeçe, banuese në Durrës. Paraprakisht dyshohet se automjeti ka marë flákë pas një shkëndije elektrike në kroskot. Për shkak të shkëndijës, drejtuesja ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me trafikndarësen. Për pasojë është dëmtuar lehtë pasagjerja në mjet, shtetasja F. R, 51 vjeçe, banuese në Tiranë. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të saj.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: