Lajme

VIDEO/ Shoferi humb kontrollin, kamioni përfundon në det. Nxirret nga Karaburuni me balona me ajër

Një kamion, që po transportonte ushqim për vaskat e peshkut, ka rënë në det në gadishullin e Karaburunit. Mjeti ka qenë duke ecur në një rrugë të ngushtë kur drejtuesi ka humbur kontrollin dhe pas disa saltrove ka rënë në det. Kanë qenë punonjësit e vaskave ata që i kanë dhënë menjëherë ndihmën e parë drejtuesit të mjetit duke e transportuar në spital. Aktualisht drejtuesit i mjetit, identiteti i të cilit nuk dihet, ndodhet në reanimacion, jashtë rrezikut për jetën. Nga ana tjetër kompania nisi nga puna për nxjerrjen e kamionit, ku në një operacion të pa realizuar më parë, mjeti u transportua nëpërmjet disa balonave me ajër për disa milje, nga Karaburuni në Orikum. Po ashtu mësohet se mjeti është dëmtuar totalisht dhe sipas burimeve nga kompania demet janë të konsiderueshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close