fbpx
Lajme

Video-skandali/ Policët në Divjakë kërkojnë karburant falas: Na hidh 5 mijë lekë benzinë, të lamë për protestë

Protestat e mëdha të opozitës vazhdojnë të ndikojnë tek punonjësit e shtetit. Kështu, policët e Divjakës vazhdojnë të kërcënojnë pjesëmarrësit në protesta, duke u kërkuar favore.

Një video skandaloze ka mbërritur në redaksinë e SYRI TV, ku policë të komisariatit të Divjakës i bëjnë presion një qytetari që shet karburant dhe që më parë kishte marrë pjesë në protesta e opozitës.

‘Na hidh 5 mijë lekë benzinë, demokrat i keq, se ke qenë në proteste e s’të ndaluam’, kanë thënë policët qytetarit nga Divjaka.

Polici 1: Cfare bere e mbarove, e mbylle problemin?

Shitesi i karburantit: E mbylla… 

Polici 1: Shyqyr që nuk na raportoj ndonjeri se do thoshnin që ky, figure e keqe, ky demokrati vete atje dhe ti e le

Polici 2: Tani hidhi nje 5 mije lekeshe nga xhepi jot

Polici 1: Jo re jo

Polici 2: 5 mije leke vetem

E pasi japin porosi për 5 mijë lekë karburant nga xhepi, efektivët të buzëqeshur hipin në makinën e tyre private e presin që punonjësi i pikës së karburantit të çojë deri në fund porosinë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button