Lajme

(VIDEO) Temperaturat janë përvëluese / Aksident në Llogara, trafiku i mjeteve me kilometra të tërë

Kjo e shtunë e ka gjetur qytetin me një trafik të rënduar në pothuajse të gjitha rrugët dalëse të qytetit që të lidhin me jugun, edhe pse fundjava sapo ka nisur dhe kjo ka sjellë edhe problemet e para në qarkullim në qytetin e Vlorës.

Shumë turistë janë nisur për pushimet e fundjavës dhe duke pasur parasysh se jemi vetëm një ditë para fillimit të gushtit, shumë pushues marrin lejet dhe shkojnë drejt jugut, gjë që bën që situata e trafikut të jetë problematike.

Në Vlorë, policia rrugore është në të gjitha akset e pranishme, por megjithatë kjo është thuajse e pamundur, për shkak se numri i automjeteve është tepër i madh.

Një nga shkaqet e tjera të trafikut janë edhe vetë shoferët, të cilët për të shmangur pritjet në trafik, zgjedhin të bëjnë parakalime apo manovra të rrezikshme, duke shkaktuar jo vetëm bllokim të rrugëve, por edhe duke rrezikuar jetën e atyre shoferëve që presin si gjithë të tjerët në radhë.

Mirëpo shkaku kryesor është devijimi i disa akseve rrugore që të çojnë drejt jugut, ku shpeshherë mjetet detyrohen të ndjekin rrugët e lëna për përdorim nga ana e kompanive që merren me mirëmbajtjen e tyre.

Një aksident raportohet të ketë ndodhur në Llogara, ndërsa për pasojë është krijuar një trafik kilometrik automjetesh në zonë. Nuk dihen ende detajet rreth këtij aksidenti, ndërsa në  video shikohen qindra automjete që nisen drejt plazheve në Jug

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close