Lajme

Video/ Tërmeti hedh përpjetë kryebashkiakun dhe gazetarët në Kroaci

Vijojnë të dalin pamje nga tërmeti që goditi ditën e djeshme Kroacinë, me forcë 6.4 të shkallës Rihter. Siç shihet dhe në videon e mëposhtme një goditje e fuqishme ka dridhur të gjithë të pranishmit, teksa ishte duke u mbajtur një komunikim me mediat nga ana e kryebashkiakut të Petrinjas.

Derimë tani në Kroaci janë konfirmuar 7 viktima, ndërkohë që qindra persona kanë mbetur ta pastrehë. Nuk dihet nëse ka ende njerëz nën rrënoja, ndërsa operacionet e kërkimit vijojnë ende në shtëpitë dhe godinat e shembura.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close