Lajme

VIDEO\ Tetovë, bilanc tragjik nga shpërthimi, shënohen mbi 20 viktima. Të pajetën nxirren nga godina e shkrumbuar të mbuluar më çarçafë (PAMJE)

Një ngjarje tepër e rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tetovë të Maqedonisë së Veriut, aty ku flakët kanë përfshirë një spital me pacientë të infektuar me Covid-19. Sipas mediave të vendit fqinj, flakët që kapluan sonte Spitalin Covid në Tetovë kanë marrë mbi 20 viktima dhe shumë të p lagosur. Ndërkohë, është djegur gati tërësisht pjesa e Spitalit ku kanë qenë të shtrirë pacientë me Covid, por duket se viktima ka edhe në mesin e personelit mjekësor.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close