Lajme

Video\ Tragjike familje prej 50 vitesh “Allah na merr hakun”, shkojnë t’iu shembin banesën dykatëshe, reziston e reja në Vlorë, Policia e tërheq zvarrë me forcë

Ditën e sotme IKMT pritet të shembë një objekt 2-katësh në Vlorë. Ndërkohë teksa pronarët kanë bërë rezistencë, policia në videon më poshtë merr me forcë një prej pronarëve të objektit 2-katësh.

Sipas bashkisë banesa dykatëshe do të prishet me pretendimin se aty do kalojë një rrugë. Ndërkohë 2 prej familjeve që jetojnë në këtë ndërtesë janë shrehur kundër prishjes pa marrë një firmë nga bashkia se do të dëmshpërblehen dhe do të kenë një banesë të re. Ndërkohë forcat e policisë kanë rrethuar banesën dhe pritet që më pas forcat e IKMT ta prishin atë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close