Lajme

Video/ “Veji prángat mor, veji prángat mor u q…”, plas keq sherri mes të rinjve dhe Pòlicisë në mes të Tiranës, njëri prej tyre shtrihet në tokë

As nata nuk është e qetë në Tiranë, ku në videon që do të shihni më poshtë, ka ndodhur një kònflikt mes disa të rinjve dhe Pòlicisë së Shtetit. Një prej të rinjve është árrestuar nga uniformat blu, ndërsa tjetri kundërshton këtë gjë dhe madje, siç e tregojnë edhe pamjet, kërcënon një prej punonjësve të Pòlicisë.

Ende nuk dihet arsyeja e ndalimit të të riut, por videoja e tregon qartë që i riu që kundërshton pòlicinë nuk mban as maskë mbrojtëse, referuar faktit se me hyrjen në fuqi të aktit normativ, Pòlicia e Shtetit gjobit me 3 mijë lekë të rinj çdo mosmbajtës së saj. Ngjarja ka ndodhur pak minuta pas mesnate në afërsi të sheshit Skënderbej.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close