fbpx
Lajme

VIDEO/ Vijon shembja e godinave të pabanueshme në Durrës, ekipet xhenio përgatiten për shpërthim të kontrolluar në një pallat

Pas përfundimit të operacioneve të kërkim shpëtimit në Durrës, një tjetër operacion kryhet në qytetin bregdetar, i goditur rëndë nga tërmeti i një jave më parë. IKMT në bashkëpunim me ekipet xheniere të Forcës së Armatosura kanë nisur shembjen e pallateve të klasifikuar si të pabanueshëm nga lëkundjet e forta të një jave më parë, të tërmetit me magnitudë 6.4 righter.
Një prej pallateve, ky që shihni në foto do të shembet nga ekipet xheniere të Forcës së Armatosura me shpërthim të kontrolluar. Në videon e publikuar nga Ministria e Mbrojtjes, shihen ekipet e FA të cilët po hapin gropat në mur për vendosjen e lëndës plasëse. Zyrtarisht nga Ministria e Mbrojtjes thuhet se prej ditës së djeshme ekipet xhenio kanë përcaktuar vendet dhe detajet e ndërhyrjes në godinë. Gjithashtu apelohen mediat që për arsye sigurie të Për respektojnë perimetrin e sigurisë të vendosur paraprakisht nga strukturat përkatëse.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button