Lajme

VIDEO-EMRAT\ Vlorë, dronët zbulojnë të mbjellat me “HASHASH” në thellësi në zonën e “Ujit të Ftohtë”, 2 në pranga

Vlorë,  Vijojnë kontrollet me dron, për evidentimin dhe g oditjen e tentativës për kultivim të bimëve n arkotike. Si rezultat i këtyre kontrolleve me dron, në një terren të thepisur dhe të pyllëzuar në zonën e “Ujit të Ftohtë”, Vlorë, është g oditur një rast i tentativës për kultivim të bimëve na rkotike.

Mësohet se në pranga kanë rënë Serdjan Barjamaj 34 vjeç dhe Besmir Zotaj 33 vjeç, të dy banues në Vlorë.

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas. Gjatë mbajtjes nën vëzhgim me dron nga shërbimet e Policisë është organizuar puna për kapjen e dy shtetasve, të cilët bazuar dhe në pamjet filmike të dronit, ishin duke kultivuar fidanë të dyshuar kanabis.

Menjëherë është ndërhyrë nga forcat e Policisë, duke bërë të mundur kapjen dhe prangosjen e shtetasve S. B., 34 vjeç dhe B. Z., 33 vjeç, të dy banues në Vlorë.

Këta shtetas, në bashkëpunim me njeri-tjetrin, kanë kultivuar fidanë kanabis në një sipërfaqe të pyllëzuar në zonën e “Ujit të Ftohtë”, Vlorë.

Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e shtetasit S. B., shërbimet e Policisë gjetën të kultivuara në kubikë fidanë të dyshuar ca nnabis s ativa. Materialet u referuan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close