Lajme

Vuçiç i shokon të gjithë: Ilaçin kundër Covid e kam unë

Ndërkohë që e gjithë bota po zhvillon një ‘luftë’ me pandeminë e Covid-19, presidenti serb, Aleksandër Vuçiç ka dalë në një video të pazakontë të postuar në profiling e tij instagram, ku thotë se ai e zotëronte ilaçin kundër këtij virusi.

Ndër të tjera, ai shprehet se këtë ilaç e kishte blerë nga SHBA dhe se të vetmet vende që e kishin nga Europa ishin Danimarka, Lituania dhe Sllovenia.

“Një ilaç i ri kundër koronavirusit ka mbërritur në Serbi! Është blerë në SHBA-ja, kurse në Evropë bashkë me ne e kanë blerë vetëm Danimarka, Lituania dhe Sllovenia. Jetët dhe shëndeti i njerëzve janë të paçmuar!”, shkroi Vuçiç në Instagram.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: