Lajme

VIDEO\ Zjarr brenda në ambjentet e një lokali në Berat

Zjarr brenda ne ambjentet e nje lokali ne Berat . Nje zjarr ka rene ne brendesi te nje lokali ne lagjen “Barikade “ ne lokalin Ti je Engjell “ .  Zjarri ka rene si pasoj e nje shkendije elektrike ne magazinen e lokalit Burime nga P.M.N.Z.Sh . Menjehere jane njoftuar forcat e zjarrfikses ku kane bere te mundur neutralizimin e zjarrit ne kohe rekord .

Nga zjarri jane djegur deme materiale si frigorifer dhe pajisje te tjera elektrike .  Fatmiresisht nuk ka te lenduar nga zjarri rene ku temperaturat ne qytetin e Beratit shenojne 44 grade . Po punohet nga grupi hetimor per nxjer shkaqet e zjarrit si dhe demet materiale .

 

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close