Lajme

VIDEO/ Zjarr në Berat, përshihen nga flakët zona me ullishte në Rroshnik

Një zjarr është shfaqur mbrëmjen e sotme në fshatin Rroshnik në Berat.

Zjarri ka përparuar drejt ullishteve të kësaj zone, i favorizuar nga era dhe temperaturat e larta. Drejt zonës së zjarrit janë nisur 3 mjete zjarrfikëse dhe 12 punonjës, që janë duke luftuar me flakët për ti shuar ato.

Deri tani duket se situata po shkon drejt normalizimit, por ende nuk është mundësuar lokalizimi i plotë i flakëve dhe shuarja e vatrave të zjarrit. Nuk dihet ende sesa ha ullishte janë përfshirë nga flakët, pasi zjarri është duke vazhduar.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close