Lajme

VIDEO\Dy fëmijë për pak mbyten në lumin Gjanica, i shpëton kalimtari

Dy fëmije rome duke luajtur anës lumit Gjanica kanë rene ne lumë. Rryma e ujit i ka mare menjehere ku ne keto kushte rrezikoheshin te mbyteshin Nje djale i ri i quajtur Ledioni Mita qe kalonte buze lumit i ka parë dhe menjëhere është hedhur në lumë duke bërë të mundur shpëtimin e tyre . Eshtë njoftuar ambulanca,e cila i ka cuar në spital për një kujdesje shëndetsore

Eshtë vënë re që fëmije rom në qendër të qytetit u qëndrojnë makinave perpara duke u rrezikuar dhe jeta.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close