Lajme

Video+Foto/Protestë edhe në Vlorë për rritjen e çmimit të naftës dhe taksave

Qytetarë, fermerë, por edhe biznesi i vogël, ka bllokuar hyrjen e austostrades Levan-Vlorë kundër rritjes së cmimit të naftës, rritje e vijueshme të tasksave dhe faleminetimit të fermerëve.

Në protestë edhe qytetarë të cilat nuk janë shpronësuar për ndertimin e auostrades në fshatin Nartë, apo edhe ata të prekur nga ndërtimi i rrugës transballkanike. Për më shumë se 30 minuta qytetaret kanë bllokuar hyrjen e austradës, duke deklaruar se do të përshkallëzojnë protestat e tyre, ndërsa janë shprehur plotësisht edhe në mbështetje të studentëve dhe kauzës së tyre.

Protestuesit të veshur me jelek të verdhë kanë kërkuar uljen e cmimit të naftës, ndërsa kanë deklaruar se protestat e tyre do të vijojnë, duke hedhur edhe parrullat–Rama Ik,apo poshtë qeveri

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close