Lajme

Vídhnin banesa duke u shtirur si Policia e Shtetit, Gjykata liron dy prej vlonjatëve

Gjykata e Vlorës ka dhënë masën e sigurisë për 5 personat e arrestuar si të dyshuar për grabitjen e disa banesave me dhunë në qytetin e Vlorës. Gjykata ka dhënë masën e arrestit me bùrg për 3 personat e ndaluar, ndërsa detyrim paraqitje për Endri Sina dhe Lulzim Elmazin.

Bùrg për:  Ervin Dhima, Alfred Shametaj, Enerik Mecaj. Këta persona hynin në banesa duke u prezantuar si efektivë të Policisë së Shtetit dhe frikësonin qytetarët me armë. Të arrestuarit janë persona të dyshuar të përfshirë në një sërë vjedhjesh në Hadëraj të Selenicës të cilët ishin të maskuar si policë. Ndërkohë tre raste janë denoncuar nga tre vëllezër në Hadëraj të Selenicës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: