Lajme

Vidhnin banesa në Itali, kapet grupi i hajdutëve shqiptarë

Arrest me burg është dhënë për pesë hajdutë shqiptarë në Itali. Katër janë arrestuar kurse një është ende në kërkim. Grupi i shqiptarëve, të moshës nga 20 deri në 50 vjeç, janë të akuzuar për pesë vjedhje banesash në provincën e Alessandrias.

Ata kishin krijuar një skemë vjedhjeje dhe koordinoheshin me njëri-tjetrin. Shoferi i linte në zonën ku do të vidhnin dhe ata prisnin me orë të tëra për të gjetur objektivin e duhur, duke zgjedhur pothuajse gjithmonë shtëpi të izoluara.

Pasi kishin thyer me forcë xhamat, ata hynë në shtëpi dhe në një rast vlera e bizhuterive të vjedhura arrinte në 20 mijë euro.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close