fbpx
Lajme

Vijojnë ngricat, moti për çdo qytet

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se sot moti parashikohet i kthjellët me vranësira kalimtare në orët e para të mëngjesit kryesisht në zonën e Jugut dhe në Veri të vendit.

Gjatë orëve të mëngjesit dhe mbrëmjes mjegull e mjegullinë në zonat malore si shkak i temperaturave negative dhe ngrica.

Era do të fryjë me drejtim Lindje-Veri 1 -8 m/sek në bregdet.

Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    -0/14 diell

Kukës   -1/7 Re diell

Lezhë    -2/14 diell

Dibër    -4/3 Re diell

Durrës    4/14 diell

Tiranë    1/16 diell

Elbasan    -0/15 Re diell

Berat    -2/16 diell

Vlorë    4/17 diell

Korçë    -4/7 Re diell

Gjirokastër    -3/15 Re diell

Sarandë    6/18 diell.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button