Lajme

Vijojnë reshjet e shiut, moti për çdo qytet

Moti sot do të nisë me vranësira dhe alternime kthjellimesh.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të jenë të pranishme në vend prej orëve të para të mëngjesit. Intensiteti i tyre do të jetë mesatar.

Përgjatë bregdetit dhe në jug, parashikohet përkohësisht intensitet i lartë me rrebeshe e shkarkesa elektrike deri në mesditë. Më tej reshjet e shiut do të jenë me intensitet të ulët.

Gjithashtu parashikohet mjegull e mjegullinë nga reshjet.

Era do të fryjë me drejtim Juglindje – Jug 1-10m/sek. Erë me rrahje dhe intensive në bregdet dhe në zonat e ulta deri 25-30m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 5-6 ballë.

Temperaturat    parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    7/14 shi diell

Kukës    5/13 shi diell

Lezhë    9/22 shi diell

Dibër    7/16 shi diell

Durrës    10/23 shi diell

Tiranë    10/22 shi diell

Elbasan    13/22 shi diell

Berat    8/23 shi diell

Vlorë    14/24 shi diell

Korçë    8/13 shi diell

Gjirokastër    8/21 shi diell

Sarandë    13/22 shi diell.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close