Lajme

Vijojnë të rriten temperaturat, si do të jetë moti sot në vendin tonë

Sipas MeteoAlb, kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë në të gjithë territorin, më të dukshme vranësirat do të jenë në gjysmën lindore të vendit por pa rrezikuar rreshje. Mesdita dhe pasditja sjellin shpeshtim të vranësirave në territor por pa rrezikuar reshje.

Temperaturat e ajrit rriten sërisht në mëngjes dhe mesditë duke luhatur  vlerat ditore nga 0 deri 17°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa në det krijohet dallgëzim 3 ballë.

Rajoni dhe Europa Vranësirat të dendura dhe reshje shiu kanë DOMINUAR Pjesërisht Europën Qëndrore dhe kryesisht Veriore. Gjithashtu dhe Lindja e kontinentit paraqitet me reshje shiu. NDERSA kthjellime dhe vranësira të lehta DOMINOJNE pjesën më të madhe të kontinentit Europian.

Kosova Dita nis me mot të kthjellët në territorin e kosovës por duke ju afruar mesditës vranësirat bëhen të dukshme në zonat perëndimore dhe gradualisht do të përfshijnë gjithë territorin. Këto kushte të motit vijojnë edhe gjatë natës.

Maqedonia e Veriut Mv do të paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare gjatë paradites POR mesdita sjellë shpeshtim të  vranësirave në zonat lindore edhe pse nuk priten reshje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: