Lajme

Vijojnë temperaturat e larta, mësoni parashikimin e motit për sot

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën të ditur se edhe gjatë ditës së sotme, moti do të vijojë të jetë i kthjellët. Vranësira kalimtare parashikohen në mesditë përgjatë zonave malore.

Era do të fryjë me drejtim veriperëndim – verilindje e lehtë dhe mesatare gjatë mesditës kryesisht përgjatë bregdetit duke sjellë dhe shtim të dallgëzimit në forcën 3- 4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 22/34 Diell

Kukës 17/30 Diell re

Lezhë 21/33 Diell

Dibër 15/30 Diell re

Durrës 20/32 Diell

Tiranë 21/34 Diell

Elbasan 19/35 Diell

Berat 15/35 Diell

Vlorë 19/33 Diell

Korçë 15/28 Diell re

Gjirokastër 16/36 Diell

Sarandë 19/30 Diell.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: