Lajme

Vjedhja e mijëra eurove/ Rozeta Dobit i janë gjetur edhe llogari bankare me shuma të konsiderueshme, pritet që…

Të tjera detaje janë zbardhur në zbardhur në lidhje me hetimet për vjedhjen e shumave të mëdha të parave të pastrueses Rozeta Dobi në banesën e ish-zyrtares së shtetit Ada Klosi.

Sipas News24, në emër të pastrueses Rozeta Dobi janë gjetur llogari bankare me shumë të konsiderueshme parash, të cilat pritet të bëhen publike.

Sot 49-vjeçarja ka deklaruar në dëshminë e parë të dhënë për policinë se ka grabitur shumën prej 120 mijë eurosh “nga urrejtja që kishte krijuar ndaj shtetases Alda Klosi”.

Ajo ka treguar se më 15 dhjetor i kërkoi djalit ta dërgonte në banesën e zyrtares dhe më pas ka hyrë në dhomën e saj, duke hapur kasafortën ku ndodheshin monedha të prereje 500, 200 euro dhe 100 dollarë.

“Në datë 15.12.2022 i kërkova djalit tim shtetasit Havier Dobi të më dërgonte me makinë tek banesa e Aldes. Gjatë kontrollit ka vënë re se në dhomën e gjumit në dollap ajo mbante një kasafortë e cila ishte në ngjyrë gri. Pasi e ka hapur atë brenda saj ka konstatuar se ndodheshin shuma monetare të prerjeve 500, 200 euro dhe 100 dollarë, në moment që i ka parë këto shuma parash nga urrejtja që kishte krijuar ndaj shtetases Alda Klosi i kam marrë paratë dhe është larguar më pas me mjetin e djalit të saj. Deklaron se shuma e parave të gjetura në banesën time është nga shuma e lekëve që ka marrë në banesën e shtetases Alda Klosi”, thuhet në dosje.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close