Lajme

Vjèdhje e çmendur në tregun e kriptovalutave, FBI në kërkim të autorit

Policia kanadeze ka arrestuar një të ri që dyshohet se ka vjedhur kriptovaluta me vlerë 36 milionë dollarë. I dyshuari është adoleshenti sepse ai përdori një pjesë të parave për të blerë një video-lojë.

Agjencitë kanadeze të zbatimit të ligjit kanë punuar së bashku me FBI-në dhe Task Forcën e Krimeve Elektronike të Shërbimit Sekret, sipas një deklarate nga Shërbimi Policor Hamilton.

Deri më tani, autoritetet kanë qenë në gjendje të sigurojnë kriptovaluta të vjedhura me vlerë rreth 5.5 milionë dollarë në këtë rast. Në total, i riu thuhet se ka vjedhur kriptovaluta me vlerë 36 milionë dollarësh.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: